Duże zakupy Domach Pomocy Społecznej

Powiat Kościański otrzymał grant dla dwóch DPS -ów w powiecie w wysokości 698 967,65 zł.

Dom Pomocy Społecznej w Jarogniewicach otrzymał wsparcie w wysokości 349 807,65 złotych, a Dom Pomocy Społecznej w Mościszkach 349 160,00 złotych.

Środki przyznane w ramach grantów miały być wsparciem dla domów pomocy społecznej w zapobieganiu, przeciwdziałaniu oraz zwalczaniu COVID-19.

Dom Pomocy Społecznej w Mościszkach w ramach grantu zakupił m.in. dwa zamgławiacze, maty dezynfekcyjne, defibrylator, dwa koncentratory tlenu, maszynę czyszczącą, do utrzymania czystości w domu, lodówkę transportową, która m. in. pozwoli na transport testów na COVID – 19. Zakupiono także pralkę i suszarkę. Ponadto zakupiono bezdotykowe dozowniki, maseczki, bezdotykowe termometry. DPS zakupił także testy na obecność wirusa COVID – 19

Dzięki środkom z grantu duże zakupy zrobił także Dom Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Kupiono m.in. inhalator, zamgławiacz, system dezynfekcji z promieniowaniem UV-C, termometry bezdotykowe, system przeciwodleżynowy, dwa wózki zabiegowe medyczne, dwa wózki prysznicowe, dwa wózki sanitarne, mobilną bramkę dezynfekcyjną, bezdotykowe dozowniki, maty dezynfekcyjne, dwie zmywarki z funkcją wyparzania, 5 materacy i łóżek rehabilitacyjnych. Poza tym sprzętem zakupiono duże ilości sprzętu ochrony indywidualnej, w tym: kombinezony ochronne, maski, rękawiczki. Zakupiono także testy na obecność wirusa COVID – 19 wraz z usługą ich wykonania.

Grant pozwolił także na sfinansowanie przez 3 miesiące dodatków do pensji pracowników domów za ich szczególnie trudną pracę w czasie pandemii.

Środki zostały pozyskane w ramach projektu „Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Foto UMK

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …