25 czerwca, 2024
Aktualności

Spotkania podczas obozów profilaktycznych w Cichowie

Wszyscy uczniowie z upragnieniem czekają już na zakończenie roku szkolnego i dwa miesiące beztroskiego wypoczynku. Policjanci z Kościana chcą, aby wszyscy uczniowie wrócili do szkół we wrześniu cali i zdrowi. Dlatego też korzystając z okazji, że uczniowie klas czwartych i piątych ze Szkoły Podstawowej w Krzywiniu uczestniczyli w obozach profilaktycznych, spotkali się z młodzieżą nad jeziorem w Cichowie.

Policjantka Zespołu ds. Nieletnich i Patologii spotkała się z uczestnikami dwudniowego obozu pod hasłem „Zdrowy Styl Życia – Stop uzależnień” w Cichowie, zorganizowanego przez Zespół Szkół w Krzywniu, dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzywiniu.

Podczas pierwszego spotkania, w dniu 27 maja br. policjantka przeprowadziła prelekcje dot. problemów współczesnej młodzieży – hejtu i przemocy rówieśniczej w ramach programu „Dwie strony sieci” wśród uczniów klas 4 uczestniczących w rajdzie rowerowym. Policjantka wyjaśniła co to są cyberzagrożenia, wymieniła ich rodzaje i sposoby działania sprawców. Zwróciła uwagę na odpowiedzialność jaką ponoszą osoby nieletnie za zachowania niezgodne z przepisami prawa czy też ogólnoprzyjętymi zasadami społecznymi. Korzystając z okazji, omówiła również bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Podczas drugiego obozu, który rozpoczął się 5 czerwca dla uczniów klas 5, policjantka omówiła tematykę związaną z używkami w ramach programu „Dopalacze niszczą życie”. Omówiła zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy oraz sięganiem po alkohol czy papierosy. Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu nad jeziorem, dlatego omówiła również tematy związane z bezpieczeństwem nad wodą.

Każdy z uczestników obozów otrzymał opaski odblaskowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *