25 maja, 2024
Aktualności

Trwają prace przy rozbudowie drogi powiatowej na odcinku Szczodrowo – Sierakowo

Trwają prace przy rozbudowie drogi powiatowej na odcinku Szczodrowo – Sierakowo. Łączna długość rozbudowywanej drogi powiatowej będzie wynosić blisko 1,5 km. Inwestycję wykonuje Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” – Gostyń Sp. z o. o.

Zadanie podzielono na dwa odcinki, pierwszy obejmie część od Szczodrowa do początku wiaduktu nad drogą ekspresową S5. Jest to ponad 600 metrów. Drugi odcinek rozpocznie się na końcu wiaduktu nad drogą S5 przez Sierakowo do skrzyżowania z byłą drogą krajową nr 5. Ten odcinek ma ponad 800 metrów.

Inwestycja będzie kosztowała prawie 4 mln 744 tys. złotych. Powiat Kościański pozyskał na jej realizację ponad 2 mln 846 tys. złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałe koszty w wysokości prawie 1 mln 900 tys. złotych zostaną sfinansowane po połowie z budżetu Powiatu Kościańskiego i budżetu Gminy Kościan, która wsparła inwestycję.

Po remoncie poszerzona i przebudowana jezdnia będzie miała 6 metrów. Poza obszarem zabudowanym powstanie bitumiczna droga rowerowa o szerokości 2 metrów, a w terenie zabudowanym zostaną wykonane chodniki także o szerokości 2 metrów. Ponadto w ramach prac, zostaną utwardzone istniejące zjazdy, wybudowana zostanie zatoka parkingowa w Sierakowie. Trwają prace przy budowie i przebudowie kanalizacji deszczowej. Wzdłuż drogi będą odtworzone i odmulone rowy. Droga będzie miała nowe poziome i pionowe oznakowanie. W Sierakowie wybudowane i przebudowane zostanie oświetlenie uliczne.

Źródło: Powiat Kościański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *