14 kwietnia, 2024
AktualnościNa sygnalePomoc

Drzwi otwarte w Komendzie

W ramach „Drzwi otwartych”, grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, w murach kościańskiej komendy miała możliwość poznania specyfiki służby policjanta, zdobycia informacji jak powinna wyglądać ścieżka edukacji, aby móc w przyszłości dany zawód wykonywać.

W minionym tygodniu gościliśmy w murach kościańskiej komendy grupę młodzieży z klasy IV technikum ekonomicznego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka , która przyszła poznać z bliska zawód policjanta. Dla młodzieży, która ma przed sobą wybór dalszej ścieżki edukacji, była to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się wielu interesujących i ważnych informacji, mogących pomóc zaplanować własny rozwój i wybrania pracy marzeń. Goście, którzy rozpoczynają przygodę za kierownicą pojazdów osobowych, mieli również okazję posłuchać cennych rad na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Spotkanie rozpoczęło się od przekazania informacji, kto może zostać policjantem oraz jakie warunki musi spełnić kandydat, aby móc starać się o przyjęcie. Omówione zostały również możliwe do uzyskania zarobki, a także cały proces rekrutacyjny, od momentu złożenia dokumentów, poprzez przejście poszczególnych etapów m.in. testu wiedzy, testu psychologicznego, testu sprawności fizycznej, rozmowy kwalifikacyjnej, na komisji lekarskiej kończąc.

Następnie Kierownik Wydziału Ruchu Drogowego przypomniał młodzieży podstawowe zasady i przepisy obowiązujące na drodze. Chętnie też odpowiedział na ich liczne pytania.

Na sam koniec uczniowie mieli okazję zwiedzić pomieszczenia komendy, które na co dzień są niedostępne. Zwiedzili pomieszczenia oficera dyżurnego i jego pomocnika, a następnie udali się na dziedziniec komendy, gdzie zajrzeli do policyjnego radiowozu.

Młodzież opuściła kościańską komendę pełna pozytywnych wrażeń. Mamy nadzieję, że ten pobyt ułatwi młodym ludziom planowanie swojej dalszej drogi edukacyjnej i podjęcie właściwego, a przede wszystkim świadomego wyboru zawodu w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *