14 kwietnia, 2024
AktualnościSport

Tenisowy mistrz Wielkopolski z Kościana

Wojtek Przygocki po raz trzeci z rzędu zdobył tytułu Mistrza Wielkopolski w tenisie U16. Z kolei w grze podwójnej sięgnął po tytuł wicemistrzowski.

Młodego sportowca uhonorowali burmistrz Piotr Ruszkiewicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana Dawid Olejniczak wręczając mu list gratulacyjny i upominki. Wojtek gościł wraz z rodzicami w kościańskim magistracie we wtorek, 26 marca.

– To naprawdę wielkie osiągnięcie, zdobyć tytułu Mistrza Wielkopolski w tenisie U16 po raz trzeci z rzędu! Świadczy to nie tylko o twoim ogromnym talencie, ale także o determinacji i poświęceniu, jakie wkładasz w rozwój swoich umiejętności. Cieszę się, że już wkrótce będziesz mógł trenować na krytych kortach w Kościanie. Mam też nadzieję, że zainspirujesz innych do uprawiania tej dyscypliny sportu – mówił burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

W rankingu Polskiego Związku Tenisowego Wojtek Przygocki sklasyfikowany jest na 23 pozycji w kategorii kadeci do lat 16. Ma na swoim koncie 166 meczów i 123 zwycięstwa. Bilans bieżącego roku to: 27 meczów i 23 zwycięstwa.

Źródło: Kościan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *