14 kwietnia, 2024
AktualnościKulturaSport

XXXI Dni Śmigla – zapowiedź

Dziś odbyła się konferencja prasowa w sprawie tegorocznej, z niecierpliwością wyczekiwanej, trzydniowej śmigielskiej imprezy, która odbędzie się w dniach 17-19 maja.

Dziś o godzinie 8:30 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego Śmigla odbyła się konferencja prasowa, podczas której organizatorzy Dni Śmigla przedstawili program imprezy oraz listę atrakcji, z których skorzystać będzie można podczas ich trwania. Jedną z najbardziej wyczekiwanych informacji była ta o artystach, którzy w tym roku wystąpią na scenie podczas śmigielskiej imprezy.
W tym roku Dni Śmigla uświetnią koncerty: The Jazz Hedgehogs, Saray James, Mezo, Golec Uorkiestry oraz Mirosława Jędrowskiego.

Tegoroczne Dni Śmigla rozpoczną się tradycyjnie w piątek Uroczystą Sesją Rady Miasta Śmigla, która odbędzie się o godzinie 15:00 w Sali widowiskowej CK w Śmiglu. Następnie o godzinie 19:00, już w centrum wydarzeń, czyli na placu targowym rozpoczną się pierwsze koncerty, a po nich Klubowa Noc z Fat Beat Dj`s Team.
Najbardziej intensywny dzień imprezy, czyli sobota, bogata będzie w atrakcje zarówno sportowe, jak i artystyczne.
O godzinie 9:00 na terenie przy wiatrakach wystartuje XVIII Rajd Rowerowy, w tym samym czasie  na Sali gimnastycznej SP w Śmiglu odbędzie się Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. O godzinie 10:00 ze startem i metą przy amfiteatrze odbędzie się Gra Terenowa, natomiast w auli SP w Śmiglu – Turniej szachowy. Już po południu bo o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim wystartują uczestnicy wyścigu „Race Running” dla osób z niepełnosprawnością, godzinę później przy Orliku odbędą się Zawody „Nordic Walking”.
Po atrakcjach sportowych na placu targowym w Śiglu odbędą się koncerty: Mezo, a następnie Guolec Uorkiestry. Po nich nastąpi noc klubowa.

W niedzielę, o godzinie 12:00 na boisku „Orlik” odbędzie się Turniej piłki nożnej mężczyzn niezrzeszonych, a godzinę później, Turniej Piłki siatkowej dorosłych „trójek mieszanych”.
Kolejne atrakcje znajdą się ponownie na placu targowym. Od godziny 15:00 na scenie kolejno wystąpią: Śmigielski Chór Dziecięco – Młodzieżowy, Flying Flower Marika Laikina, Mażoretki „Iris”, Zespół Taneczny „Pryzmat” oraz studio piosenki „Muzol”.
O godzinie 18:00 rozpocznie się ostatni koncert Dni Śmigla. Na scenie wystąpi Mirosław Jędrowski.

W tym roku z okazji trzydniowej śmigielskiej imprezy na palcu targowym ponownie pojawi się lunapark oraz masa innych atrakcji.
Nie ma wątpliwości, że warto odwiedzić Miasto Wiatraków w dniach jego święta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *