13 kwietnia, 2024
AktualnościSport

XXI Memoriał Siatkarski im. Tadeusza Krause

17 marca 2024 roku odbył się już po raz dwudziesty pierwszy w Racocie wyjątkowy turniej siatkarski, hołdujący pamięci przyjaciela i promotora sportu, Tadeusza Krause. Do rywalizacji w hali sportowej Zespołu Szkół w Racocie zaproszono sześć drużyn.

Turniej został otworzony przez żonę Pana Tadeusza, Reginę Krause, wraz z inicjatorami imprezy: Tadeuszem Szwarcem, Jarosławem Donajem, Janem Żakiem, Przewodniczącym Rady Gminy Kościan, Janem Szczepaniakiem, oraz radnymi Jolantą Beszterdą, Mirosławem Mądrym i Marcinem Kowalskim, oficjalnie rozpoczęli wydarzenie.

Rywalizacja rozpoczęła się od etapu grupowego, w którym wyłoniono finalistów. Zespół Tawerna zwyciężył w grupie pierwszej, pokonując drużyny Magik Mięta Team i Szerszenie, natomiast w grupie drugiej triumfowała Komenda Powiatowa Policji w Kościanie przed Racotem i 2 Handel Polen Turew.

W emocjonującym finale zespół Magik Mięta Team, po zaciętej walce, zwłaszcza w pierwszym secie, pokonał Tawernę 2:0, zdobywając tytuł triumfatora turnieju.

Kapitanowie wszystkich zespołów zostali uhonorowani oryginalnymi dyplomami i piłkami, wręczonymi przez Panią Reginę Krause, Zastępcę Wójta, Mirosława Dudę, oraz radnych Marcina Kowalskiego i Mirosława Mądrego. Trzy najlepsze drużyny otrzymały także puchary ufundowane przez Wójta Gminy Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Nagrody, puchary oraz poczęstunek zostały ufundowane ze środków Gminy Kościan.

Sędziami turnieju byli Antoni Kuś i Leszek Barwiński, zapewniając sprawiedliwą rozgrywkę i emocje na wysokim poziomie.

Ogromne podziękowania kierujemy także w stronę młodzieży, która aktywnie wspierała organizację turnieju przy stolikach sędziowskich: Nina, Liwia, Maja, Kaja, Amelia i Franek.

Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Źródło: Gmina Kościan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *