24 lipca, 2024
AktualnościSport

Diamentowa odznaka ZPR dla Bartosza Jureckiego

Wybitny szczypiornista z Kościana, przed meczem TĘCZY, w której zaczynał karierę, odebrał „Diamentową odznakę za zasługi dla piłki ręcznej” przyznaną przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 9 marca, w hali sportowej „Ratajczaka” przed meczem MKS Tęcza Folplast Kościan – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Diamentową odznakę Bartoszowi Jureckiemu wręczyli: prof. Bogdan Sojkin, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz znakomity szczypiornista Zygfryd Kuchta, medalista olimpijski (jako zawodnik) i medalista mistrzostw świata (jako trener).

Życzenia Bartoszowi Jureckiemu w imieniu samorządu Kościana złożył burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Zapisał się Pan złotymi zgłoskami w historii kościańskiej, polskiej, europejskiej i światowej piłki ręcznej. Fakt, że pierwsze szlify zdobywał Pan w barwach klubu Tęcza Kościan napawa naszą społeczność dumą. Wdzięczni jesteśmy, że nigdy nie zapomniał Pan o rodzinnym mieście i jako człowiek bezgranicznie zaangażowany w rozwój szczypiorniaka służy radą i daje przykład kolejnym pokoleniom zawodników Tęczy” – napisano w okolicznościowym grawertonie podpisanym przez burmistrza Piotra Ruszkiewicza i przewodniczącego rady Dawida Olejniczka.

Po uroczystości, która trwała kilka minut, wszyscy zasiedli na trybunach aby kibicować Tęczy, która pokonała zespół z Zielonej Góry 35:29.

Źródło: Kościan.pl
Foto: Ewa Gucińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *