25 czerwca, 2024
Aktualności

„Dzień Bezpieczeństwa z Sierżantem Pyrkiem” w Jerce

W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków Sierżant Pyrek wraz z policjantkami zajmującymi się profilaktyką, odwiedził Przedszkole w Jerce, podczas „Dnia Bezpieczeństwa z Sierżantem Pyrkiem”, aby porozmawiać z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

6 marca w Przedszkolu Zespołu Szkół w Jerce odbył się ,,Dzień Bezpieczeństwa z Sierżantem Pyrkiem”. Z tej okazji dzieci odwiedziły policjantki Komendy Powiatowej Policji w Kościanie wraz z Sierżantem Pyrkiem, aby porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa.

Podczas spotkania przypomnieliśmy o zasady bezpieczeństwa na drodze, jak zachować się gdy podchodzi do nas obca osoba, utrwaliliśmy numer alarmowy 112 przy pomocy wierszyka „Jedne usta, jeden nosek, oczka dwa, 112”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz pokaz sprzętu policyjnego.

Po uważnym wysłuchaniu informacji przekazanych przez policjantów, Sierżant Pyrek zaprosił wszystkie dzieci do wspólnych tańców, po zakończeniu których otrzymały odblaski. Nie zabrakło również pieczątek, sporej ilości przybitych „piątek”, przytuleń oraz wielu uśmiechów na twarzach dzieci. Wszystkie przedszkolaki wykonały sobie również wspólne zdjęcia z Sierżantem Pyrkiem.

Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z policjantem, który będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *