14 kwietnia, 2024
AktualnościKulturaSport

Sportowe ferie z Junatrans

Ludowy Zespół Sportowy Junatrans Stare Oborzyska zorganizował dla dzieci 3 propozycje na ferie zimowe.

Klub na ich organizacje otrzymał wsparcie w wysokości 4200 złotych od Powiatu Kościańskiego w ramach Programu „Ferie zimowe na sportowo dla dzieci i młodzieży 2024”.

Pierwsza propozycja dla dzieci to „Ferie z piłką”. W jej ramach dzieci brały udział w turniejach sportowych, w których wystartowało łącznie 9 drużyn, czyli około 90 zawodników i zawodniczek.

– W ramach kolejnych dwóch propozycji: „Łączą nas ferie na sportowo” i „Łączą nas ferie” zorganizowaliśmy wyjazdy i zajęcia sportowe – opowiada Marcin Adamczak, inicjator i organizator zajęć. – Przy współpracy z sołectwami Kurowo, Kawczyn, Pianowo, Nowe Oborzyska i Stare Oborzyska, a także z kołami gospodyń z poszczególnych miejscowości zorganizowaliśmy m.in. wyjazdy do kina w Lesznie i na bowling w Śmiglu. Atrakcją programu były także zajęcia sportowe zorganizowane na sali w Starych Oborzyskach i na basenie w Kościanie – opowiada M. Adamczak.

Dodatkowo dzieci miały okazję do zabawy na dmuchanych zamkach, brały także udział w zajęciach z pierwszej pomocy oraz w warsztatach chemicznych i artystycznych.

Każdego dnia na wszystkich czekała przekąska i napoje. Organizacje ferii wsparła także Gmina Kościan.

Źródło: Powiat Kościański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *