23 lutego, 2024
AktualnościPomoc

Paweł całe życie angażuje się w pomoc potrzebującym, dziś sam prosi o wsparcie

Mimo swojej niepełnosprawności Paweł nigdy się nie poddawał ani nie przechodził obojętnie obok ludzkiej krzywdy. W walce o swoją sprawność musi poddać się dwóm kosztownym operacjom i rehabilitacji.

Paweł Bączyk z Kościana ma 36 lat. Kilka miesięcy po jego narodzinach pojawiły się niepokojące symptomy, które zdiagnozowano dopiero 3 lata później. Okazało się, że wówczas trzyletni chłopiec cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz stopę końsko-szpotawą. Lekarze poinformowali rodziców Pawła, że nigdy nie będzie prowadził normalnego życia i że będzie dzieckiem leżącym. Mimo strasznej diagnozy, rodzice Pawła nie poddali się i zrobili wszystko, by walczyć o sprawność syna.
W dzieciństwie Paweł przeszedł 6 operacji, był stale rehabilitowany oraz znajdował sie pod opieką specjalistów. W wieku 15 lat przeszedł pionierską operację, dzięki której mógł częściowo wyprostować wcześniej przylegającą do piersi prawą rękę.

Pomimo ciężkiej niepełnosprawności, trudności z chodzeniem i całkowicie niesprawnej prawej ręki, Paweł nie poddawał się i osiągnął wiele: ukończył wyższą szkołę, zdał prawo jazdy oraz angażuje się w pomoc potrzebującym. W tym roku chce wziąć udział w charytatywnym Rajdzie Koguta, z którego dochód zostanie przekazany dla potrzebujących szpitali oraz chorych dzieci.

Mimo determinacji i ciągłej rehabilitacji lepsza sprawność Pawła nie może zostać osiągnięta bez kolejnych dwóch operacji, które nie są niestety refundowane. Pierwsza z nich umożliwiałaby wyprostowanie stopy oraz możliwość normalnego chodzenia, druga zaś sprawiłaby, że Paweł będzie mógł wyprostować rękę w łokciu. Koszt zabiegów to prawie 30 tysięcy złotych. Po nich Pawła czekać będzie również długa rehabilitacja.

Ze względu na wysokie koszty operacji oraz rehabilitacji założono zbiórkę na portalu siepomaga.pl, gdzie można wpłacać datki w celu wsparcia Pawła w jego walce o sprawność.
Zachęcamy do pomocy człowiekowi, który mimo swojej własnej niepełnosprawności na co dzień wspiera potrzebujących.

Link do zbiórki:
https://www.siepomaga.pl/pawel-baczyk

Foto: siepomaga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *