23 lutego, 2024
AktualnościNa sygnale

Kilka razy kradł w sklepie – odpowie za przestępstwo

Jeden czyn stanowił wykroczenie, jednak szereg 8 kradzieży w krótkim czasie skutkował przedstawieniem zarzutu za przestępstwo. 65-latek może trafić do więzienia nawet na okres 5 lat. Teraz o  dalszym jego losie zdecyduje sąd.

W minioną sobotę, 3 lutego 2024 r. około godziny 12:00 dyżurny kościańskiej komendy został powiadomiony o ujęciu sprawcy kradzieży na terenie sklepu w Kościanie. Przybyli na miejsce kościańscy dzielnicowi ustalili, że sprawcą kradzieży jest 65-letni mieszkaniec Kościana. Jak się również okazało, dokonana w tym dniu kradzież, nie była jedyną na jego sumieniu. Jak ustalono, mężczyzna od 23 stycznia br. dokonał w sumie 8 kradzieży na łączną kwotę 2602 zł, a jego łupem padały m.in. drogie perfumy oraz artykuły drogeryjne i spożywcze. Część skradzionego towaru została odzyskana.

Choć wartość pojedynczych kradzieży kwalifikowała czyn jako wykroczenia, zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić osobie zarzut przestępstwa kradzieży, dokonanej w czynie ciągłym, który zagrożony jest surowszą karą niż wykroczenie, bo aż 5 latami pozbawienia wolności.

65-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. O wysokości kary zdecyduje teraz Sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *