24 lipca, 2024
AktualnościPomoc

Olek z Bonikowa walczy z guzem mózgu. Pomóżmy Mu wygrać  

W czasie, gdy chłopiec przygotowywał się do pierwszej komunii świętej nic nie wskazywało na to, że jego życie zmieni się w dramat. Poznajcie historię Olka.

Do niedawna Olek Mikołajczak z Bonikowa wydawał się być zdrowym, 10-letnim chłopcem. W dniu swojej pierwszej komunii świętej czuł się źle. Zaniepokojeni rodzice udali się z Olkiem do pediatry, który zlecił badania obrazowe. Tomografia wykazała aż dwa guzy w mózgu chłopca! To był cios dla jego rodziny, która niestety, nie zdążyła otrząsnąć się po strasznej diagnozie, gdy ciśnienie w główce Olka zaczęło wzrastać i zagrażać jego życiu. Podjęto natychmiastową decyzję o operacji ratującej życie, która trwała pięć godzin i z perspektywy medycznej zakończyła się sukcesem – guz został częściowo usunięty, a mózg odbarczony.
Niestety, częściowo usunięty guz oznacza, że prędzej czy później będzie trzeba zmierzyć się z nim ponownie.

W wyniku operacji ratującej życie Olek stał się dzieckiem niepełnosprawnym, ma niedowład całego ciała oraz stracił mowę. Chłopiec cały czas jest poddawany rehabilitacji. Olek i jego rodzina przygotowują się do walki z nowotworem, jednocześnie prosząc o pomoc finansową, by zebrać środki na leczenie oraz rehabilitację.  

Zapraszamy do wsparcia Olka datkiem pod linkiem:
https://www.siepomaga.pl/aleksander-mikolajczak

oraz do udziału w licytacjach dla Olka na portalu Facebook pod linkiem:
https://www.facebook.com/groups/308710025102496

Foto: archiwum prywatneDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *