25 maja, 2024
AktualnościKontaktPomoc

Działania priorytetowe dzielnicowych z gm. Śmigiel

Obecny plan działań priorytetowych dzielnicowych z gminy Śmigiel obejmuje realizację zadań od początku grudnia do końca maja 2024r. Poniżej zamieszczamy aktualne zadania priorytetowe dzielnicowych pełniących służbę w naszej jednostce.

Dzielnicowi to policjanci tzw. „pierwszego kontaktu” do którego można zwracać się o pomoc, a także wskazywać miejsca gdzie ta pomoc jest potrzebna. Diagnozują oni lokalne problemy, ustalają przyczyny i podejmują działania w celu ich skutecznego rozwiązania. Dzielnicowy jest odpowiedzialny za bezpośredni kontakt z mieszkańcami w codziennej służbie. Zachęcamy do nawiązywania współpracy z dzielnicowymi, gdyż na wybór zadania priorytetowe go mają ogromny wpływ mieszkańcy. Każdy sygnał o zagrożeniach przekazanych telefonicznie, na adres email czy też poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa  to cenna wskazówka w diagnozowaniu występujących zagrożeń.

Przypominamy, że z dzielnicowym można skontaktować się osobiście udając się do swojej jednostki Policji, telefonicznie dzwoniąc na numer służbowy bądź mailowo. Dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kościanie oraz w aplikacji mobilnej Moja Komenda. Służba pełniona przez dzielnicowych nie jest całodobowa. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numeru alarmowego 112.