2 maja, 2024
AktualnościSport

Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kręglarstwie klasycznym

W niedziele 19 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kręglarstwie klasycznym. Zawody były współfinansowane przez Powiat Kościański. Wzięło w nich udział łącznie 56 osób, w tym dzieci i młodzież.

Sportową rywalizację otworzył nowy Prezes TSKK Jedność, Sebastian Bartkowiak. Pierwszy rzut należał do poprzedniego Prezesa Klubu, Romana Bartkowiaka.

Mistrzostwa rozpoczęły się od wielkich emocji, ponieważ na początku rywalizowały dzieci.
6 miejsce – Zuzanna Ratajczak.

Wspólnie na torze z dziećmi swoje początki w kręglarstwie miała najmłodsza zawodniczka, Amelia Pelczyńska, która strąciła 19 kręgli.
Kategorie młodzików obsadziło 5 zawodników. Rywalizację w tej grupie wiekowej wygrała Natalia Konieczna, zdobywając 324 kręgle. Srebro wywalczył Tytus Koller, na trzecim miejscu uplasował się Antoni Postaremczak. Czwarta była Oliwia Bobrowska, a piąty Piotr Ratajczak.

W Mistrzostwach wzięło udział 14 pań. Najwyższe miejsce podium zajęła Dorota Borowiak, uzyskując 338 punkty. Druga była Aleksandra Bartkowiak, która zdobyła 327 punktów, a tylko dwa punkty mniej miała Małgorzata Konieczna. Na czwartym miejscu uplasowała się Krystyna Kocemba. V miejsce wywalczyła Irmina Naglik, a na szóstej pozycji znalazła się Ewa Skrzypczak.

W Mistrzostwach rywalizowało 31 mężczyzn. Najlepszy wśród nich był Tomasz Michalak, który strącił 381 kręgli. Kolejnym zawodnikiem na podium był Marcin Michalak. Zdobył 368 punktów. III miejsce zajął Witold Zemler. Na czwartym miejscu uplasował się Marek Borowiak, a kolejne miejsca zajęli: Marek Nowak i Grzegorz Brodowiak.