W kotłowni budynku jednorodzinnego zapaliły się materiały palne

Do pożaru w kotłowni budynku mieszkalnego doszło wczoraj w Czempiniu. Jedna osoba, która znajdowała się wewnątrz budynku, opuściła go jeszcze przed przyjazdem służb.

Zgłoszenie o dymie wydobywającym się z okna budynku mieszkalnego przy ulicy Polnej w Czempiniu wpłynęło do służb wczoraj, 16 listopada, o godzinie 12:51.
Po przybyciu na miejsce strażacy wyłączyli prąd w budynku a następnie zaopatrzeni w sprzęt ochrony układu oddechowego, kamerę termowizyjną oraz nawodnioną linię gaśniczą weszli przez garaż do kotłowni, skąd wydobywał się dym. Okazało się, że płoną materiały palne składowane w pomieszczeniu. Strażacy podali prąd wody na płonące materiały palne. Po ich ugaszeniu wynieśli na zewnątrz nadpalone materiały i ponownie polali je wodą. Następnie za pomocą agregatu oddymiającego przewietrzyli wszystkie pomieszczenia. Przed zakończeniem działań strażacy sprawdzili  kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym wszystkie pomieszczenia nie stwierdzając zagrożenia.

Na miejscu działały jednostki: dwa zastępy JRG Kościan, dwa zastępy OSP Czempiń oraz jeden zastęp OSP Słonin.Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …