13 kwietnia, 2024
AktualnościPomoc

Trwa zbiórka na odbudowę „Garnuszka”

W wyniku pożaru sąsiedniego budynku ucierpiała garncarnia i kawiarnia „Na Garnuszku”, znajdująca się w Śmiglu przy ulicy Mierosławskiego.

W wyniku pożaru, który wybuchł na jednej z posesji przy ulicy Mierosławskiego w Śmiglu 26 września, ucierpiała kawiarnia i garncarnia będąca wyjątkowym, klimatycznym miejscem, serwującym swoim gościom nie tylko kawę i ciasto, ale i miłą atmosferę. Dla właścicielki lokal jest jednocześnie całym życiem, w którym, jak sama mówi „kiedyś urodziła się na nowo”.
Dzięki szybkiej reakcji strażaków nie ucierpiał drogi piec ceramiczny ani prace gości lokalu. Właścicielka pracowni i kawiarni poinformowała na swoim profilu facebookowym o poniesionych stratach, które oszacowano na ok. 50 tys. zł.

Pożar u sąsiada przeszedł do Garnuszka, zapalając dach. Ucierpiał budynek, instalacja fotowoltaiczna oraz prawie połowa dachu. Na szczęście udało się ocalić piec oraz ceramiczne dzieła, dzięki wspaniałej pracy strażaków. Z przyczyn niezależnych od nas Garnuszek pozostanie na jakiś czas zamknięty – informuje pani Anna, właścicielka „Garnuszka”.

By pomóc w odbudowie lokalu założona zastała zbiórka pieniężna na portalu Zrzutka.pl pod linkiem:

https://zrzutka.pl/5c2trp

Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli już trwają prace remontowe garncarni i kawiarni. Pieniądze zebrane na zbiórce zostaną przeznaczone na zakup towarów oraz przeprowadzenia niezbędnych prac do ponownego otwarcia „Garnuszka”.