13 kwietnia, 2024
AktualnościKontaktKulturaPomoc

Wiktorek Ratajczak – dzielny bohater wciąż potrzebuje pomocy

Pierwsza zbiórka dla Wiktorka zakończyła się pomyślnie. Chłopczyk trafił na leczenie do Bostonu, jednak modyfikacja planu leczenia spowodowała wzrost jego kosztów. Rodzina Wiktorka ponownie prosi o pomoc.

Większość z Was na pewno zna historię dzielnego, lecz tak bardzo doświadczonego przez życie, dziś już 4-letniego Wiktorka Ratajczaka z Poznania, mającego kościańskie korzenie. W październiku 2021 roku u chłopczyka zdiagnozowano Hepatoblastomę – nowotwór złośliwy wątroby z przerzutami do płuc. Ta wyjątkowo ciężka choroba rzadko dotyka tak małe dzieci. Trafiło na Wiktorka. Od czasu diagnozy chłopczyk przeszedł 35 cykli chemioterapii, 7 operacji, kilka biopsji, niezliczoną ilość całkowitych znieczuleń koniecznych do przeprowadzenia badań obrazowych.

Dzięki pieniądzom zebranym podczas zbiórki Wiktor trafił pod opiekę jedynego szpitala, który podjął się walki o jego życie, znajdującego się w Bostonie. Tam jednak całkowicie zmodyfikowano plan leczenia, co spowodowało znaczny wzrost kosztów. Brak środków oznacza wstrzymanie leczenia chłopca, do czego nie można dopuścić, by Wiktorek miał szansę wyzdrowieć, miał szansę żyć.

Do zebrania pozostało ponad 1,5 miliona złotych. Tyle brakuje, by to małe dziecko miało szansę przypomnieć sobie, czym jest dom, by mogło bawić się z młodszym bratem i poznać świat poza murami szpitala.

Ruszają akcje pomocowe dla Wiktorka. Już w najbliższy weekend odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód trafi na konto zbiórki chłopca. Odbędzie się on 7 października (sobota) przy kościele parafii Świętego Michała Archanioła w Czempiniu po mszy o godzinie 18:00 oraz 8 października (niedziela) przy Kaplicy w Borowie od godziny 8:45.
Pieniądze na leczenie Wiktorka zbierane będą także podczas „Święta miodu, ziół i innych darów ziemi”, które odbędzie się 8 października od godz. 14:00 w Kotuszu.

Zapraszamy do zakupu ciast, udziału w „Święcie miodu, ziół i innych darów ziemi”,  oraz wpłat darowizn dla Wiktorka pod linkiem:
https://www.siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak

Link do licytacji dla Wiktorka na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/groups/527487859118158

Zdjęcie: siepomaga.pl