24 lutego, 2024
AktualnościNa sygnalePomoc

Nowy samochód w Kościańskiej Komendzie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie w związku z realizacją przedsięwzięcia „Zakup samochodu specjalnego rozpoznawczo-ratowniczego dla KP PSP w Kościanie do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważnych awarii.” pozyskała nowy samochód specjalny.

Zakup sfinansowany został z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Starostwa Powiatowego w Kościanie, Gminy Czempiń, Gminy Kościan oraz Gminy Śmigiel. Wartość zadania opiewa na kwotę 159.000,00 zł.

Pojazd będzie wykorzystywany jako wsparcie logistyczne oraz operacyjne podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, do działań kontrolno-rozpoznawczych związanych z wystąpieniem potencjalnych zagrożeń dla ludzi i środowiska, działań profilaktycznych oraz szeroko rozumianej edukacji społecznej.

Zakup pojazdu z pewnością pozwoli na skuteczniejsze działania w zakresie zapobiegania i likwidacji różnego rodzaju zagrożeń, ograniczanie i likwidację skażeń środowiska naturalnego.

Wszystkim osobą i instytucją, które przyczyniły się do zakupu nowego samochodu dla Komendy Powiatowej PSP w Kościanie składamy serdeczne podziękowania.

Poniżej link do strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu:

https://www.wfosgw.poznan.pl/


Zdjęcia: KP PSP w Kościanie