22 lutego, 2024
AktualnościKontaktKulturaPomoc

Przedszkolaki w czempińskim posterunku

Uśmiechnięte dzieci złożyły wizytą policjantom z Posterunku Policji w Czempiniu. Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Czempiniu Oddział ul. Nowa przyszły poznać zawód policjanta, Sierżanta Pyrka oraz zwiedzić posterunek. Wizyta była również doskonałą okazją, aby przekazać małym gościom kilka bardzo ważnych zasad bezpieczeństwa.

Policjanci w ramach realizowanych programów profilaktyczno – edukacyjnych cyklicznie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu. Wizyty mają miejsce w szkołach i przedszkolach, ale bywa również, że i dzieci odwiedzą funkcjonariuszy w miejscu ich pracy. W miniony piątek (tj. 15 września br.) grupa 22 przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola zawitała w Posterunku Policji w Czempiniu.

Dzieci razem ze swoimi opiekunami zwiedziły budynek posterunku i zobaczyły jak wygląda codzienna praca policjantów. Podczas zwiedzania maluchy zadawały niezliczoną ilość pytań. Obejrzały również sprzęt, na którym pracują policjanci, ich wyposażenie i umundurowanie. Oczywiście największym zainteresowaniem dzieci cieszył się radiowóz policyjny. Przedszkolaki poznały również maskotkę Wielkopolskiej Policji – Sierżanta Pyrka, do którego mogły się przytulić i przybić mu ,,piątkę”. Każdy z młodych gości otrzymał na pamiątkę drobny prezent z logiem sierż. Pyrka.