25 maja, 2024
AktualnościKontaktKulturaPomocSport

Zbliża się „24-godzinny Bieg Dla Madzi”

Charytatywna akacja pomocy Magdalenie Wajske rozpocznie się za 14 dni. Organizator imprezy, Dominik Wolff z Widziszewa, zaprasza do udziału jako towarzysz lub kibic.

Madzia Wajske ze Śmigla ma zaledwie dwa latka, a walczy z szeregiem chorób: Zespołem Downa, padaczką, zespołem Westa oraz chorobą genetyczną (niepełnosprawnością intelektualną sprzężoną z chromosomem X typu Baina) – ta ostatnia wraz z Zespołem Downa występuje tylko u dwójki osób na świecie, w tym małej Magdaleny.  
By wspomóc leczenie Magdy po raz kolejny pomocną dłoń wyciąga Dominik Wolff z Widziszewa.

W dniach 30 września-1 października odbędzie się „24-godzinny Bieg Dla Madzi”, który, jak nazwa wskazuje, potrwa 24 godziny od godz. 12:00 do południa dnia kolejnego. W tym czasie Pan Dominik pobiegnie bez żadnej przerwy, by zebrać jak najwięcej środków pieniężnych oraz promować zbiórkę na leczenie Madzi.

Trasa biegu, który swój początek będzie miał na Placu Wolności w Kościanie, przebiegać będzie przez kluczowe miejscowości: Śmigiel, Leszno, Rydzynę. W każdym z miast odbędą się festyny promujące Bieg, mające na celu pomoc Madzi.

Harmonogram imprez:

Kościan, Plac Wolności: 30 września w godzinach 11:30-16:00.
„Festyn Rodzinny”
W programie: dmuchane zamki, popcorn, kiermasz ciast , zlot wyjątkowych pojazdów.

Śmigiel, Stadion: godz. 16:00 – 18:30.
„Piknik Pełen Magii”
W programie: koncert Jarka Cieszewskiego,  Magic Show, Fire Show, ponadto: gigantyczny dmuchaniec, strefa LEGO, tekturowy labirynt, foodtrucki, kiermasz ciast.

Leszno, Rynek: 1 października od godz. 7:00
Kiermasz ciast.

Leszno, Szkoła Podstawowa nr 13: godz. 10:13.
Start biegu „Królewska 13”.
https://fb.me/e/3QEkmhAt1

Rydzyna, przy Zamku: od godz. 11:00.
Zakończenie biegu „Królewska 13” oraz „24-godzinnego Biegu dla Madzi”.
W programie: bieg na orientację, gra Subsoccer , Kręgle Fińskie, tor przeszkód przygotowany przez Akademię Piłkarską Dąbcze, konkursy z niespodziankami, zamki dmuchane i wiele innych.

Pan Dominik w trakcie „24-godzinnego Biegu Dla Madzi” planuje pokonać  około 160 kilometrów  nie zatrzymując się nawet na chwilę. Podczas całego Biegu można dołączyć czy to biegnąc czy jadąc rowerem, hulajnogą, na rolkach do biegnącego sportowca.

Zapraszamy do udziału w Biegu, festynach oraz kibicowania Panu Dominikowi!

Link do zbiórki założonej dla Madzi na portalu siepomaga.pl:
https://www.siepomaga.pl/madzia-wajske

Link do wydarzenia „#24hDLA MADZI”:
https://fb.me/e/3dAfW4s0q