25 czerwca, 2024
AktualnościSport

Puchar Polski Pit Bike już w niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę, w Kiełczewie, odbędzie się Puchar Polski Pit Bike Off-Road. Zapowiadają się ogromne, motoryzacyjne emocje i świetna zabawa.
Inicjatorem organizacji zawodów Pit Bike w Kiełczewie jest Leszek Zemler, który od kilku lat sam ściga się na motocyklach.

Zawody odbędą się w niedzielę, 17 września. Od rana trwać będą kwalifikacje, ale największe emocje rozpoczną się krótko przed południem, około 11.40, kiedy to wystartuje właściwa rywalizacja o pucharowe punkty. Rywalizować będą dzieci, młodzież i dorośli. Warto podkreślić, że tor w Kiełczewie jest nieutwardzony i bardzo wymagający, co jeszcze zwiększy widowiskowość wydarzenia. Przedsmak emocji mogli poczuć chociażby uczestnicy niedzielnych dożynek powiatowo-gminnych w Kiełczewie, bo przy placu gdzie się odbywały trwały właśnie ogólnopolskie treningi dla zawodników, którzy w pucharze wystartują. Ściganie no motocyklach to jednak tylko jedna z kilku przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Będzie można podziwiać różne pojazdy, nie zabraknie strefy gastronomicznej, przewidziano atrakcje dla dzieci i jazdy pokazowe. Pokażą się też lokalne firmy. Dzień przed zawodami, w sobotę, odbędzie się także dyskoteka, której początek zaplanowano na godzinę 18.00. Zapowiada się więc bardzo ciekawe widowisko, zwłaszcza dla miłośników sportów motorowych.

Harmonogram:
8:10 – treningi
10:15 – jazdy pokazowe
11:40 – rozpoczęcie wyścigów
14:00 – jazdy pokazowe
14:30 – przerwa techniczna
14:45 – druga część rywalizacji
17:05 – jazdy pokazowe
17:35 – ogłoszenie wyników i zakończenie zawodów

Tekst. Piotr Pewiński/ekoscian.eu