25 maja, 2024
AktualnościKontaktNa sygnalePomoc

Policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę z zakazem prowadzenia

Ostatni czas pokazuje, że łamanie zakazu prowadzenia pojazdów lub kierowanie pojazdu bez uprawnień jest nagminne. Policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, którzy mimo tego środka karnego usiadł za kierownicą samochodu. Kierowanie pojazdu przy aktywnym zakazie to przestępstwo, za które grozi do 5 lat więzienia.

Niemal nie ma tygodnia, by policjanci nie natrafiali podczas kontroli na przypadki, w których osoby prowadzące pojazd posiadają orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Wczoraj ujawniliśmy kolejny taki przypadek, a w całym miesiącu to już piąta taka osoba.

Wczoraj około godziny 8:30, policjanci z Posterunku Policji w Śmiglu patrolujący ulicę Fieldorfa w Czaczu zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot, którym kierował 52-letni mieszkaniec gm. Śmigiel. Funkcjonariusze sprawdzili w systemach informatycznych posiadane przez niego uprawnienia. Okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, gdyż został już wcześniej złapany na kierowaniu w stanie nietrzeźwości. Ponadto, w tym roku to nie jedyne zlekceważenie obowiązujących przepisów przez tego kierującego, gdyż 18 kwietnia br. zatrzymany został już przez policjantów za to przestępstwo.

Teraz mężczyzna usłyszy kolejny zarzut za popełnione przestępstwo określone w art. 244 kodeksu karnego ponownie stanie przed Sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.