Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Mimo licznych apeli oraz kontroli trzeźwości prowadzonych przez policjantów, na terenie naszego powiatu nadal liczba ujawnionych nietrzeźwych kierowców przeraża. Wczorajszy rekordzista kierował fiatem, będąc w stanie nietrzeźwości blisko 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. Widzisz osobę, która wsiada za kierownicę pojazdu po alkoholu?- reaguj, od Ciebie może zależeć czyjeś zdrowie lub życie!

Kolejne przypadki lekkomyślności miały miejsce wczoraj, tj. 8 sierpnia, na terenie gm. Kościan.

Około godziny 4:55 w miejscowości Kościan, na ul. Łąkowej, policjanci Ogniwa patrolowo-Interwencyjnego, zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat Stilo. Od mężczyzny siedzącego za kierownicą od razu wyczuli woń alkoholu. Po wykonaniu badania okazało się, że 24-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się, że 24-latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał policyjne zarzuty.

Tego samego dnia około godziny 18:20 w miejscowości Bonikowo, na ul. Dworcowej, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW. I tym razem policyjny nos nie zawiódł, gdyż wyczuli do kierowcy woń alkoholu, a badanie trzeźwości u 31-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymali prawa jazdy. Teraz o ich losie zdecyduje Sąd. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwa kara finansowa.

Kolejny raz przypominamy, że alkohol powoduje zaburzenia szybkości reakcji i koordynacji ruchowej. Wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu stwarzasz zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych, a więc stajesz się potencjalnym zabójcą. Pamiętaj życie i zdrowie mamy tylko jedno- nie zmarnuj go!

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …