23 lutego, 2024
AktualnościNa sygnale

Kradzież z włamaniem po sąsiedzku

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 43-letni mieszkaniec Kościana. W wyniku tego zdarzenia z mieszkania zniknęło metalowe wyposażenie budynku o łącznej wartości 2900zł. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia br. zostaliśmy powiadomieni o kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Kościana. Łupem sprawcy padło metalowe wyposażenie mieszkania, a także rury przyłączeniowe, baterie umywalkowe itp. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony wycenił na 2900zł.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego natychmiast rozpoczęli pracę nad ustaleniem sprawcy tej kradzieży. Intensywnie prowadzone czynności pozwoliły na ustalenie 43-letniego sprawcy tego czynu. Jak się okazało, mężczyzna mieszkał w okolicy osoby pokrzywdzonej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna przy użyciu siły wypchnął drzwi wejściowe, a następnie w okresie kilku dni wynosił stamtąd cenny łup, który następnie sprzedawał na skupie złomu.

Sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał i złożył wyjaśniania. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.