Madzia ze Śmigla w nierównej walce o zdrowie – historia małej wojowniczki

Niespełna dwuletnia mieszkanka Śmigla urodziła się 25 czerwca 2021 roku i od pierwszych chwil życia zmaga się z szeregiem ciężkich chorób. Jej rodzina podjęła nierówną walkę o zdrowie dziewczynki.

Zespół Westa, zespół Downa, skrajnie obniżone napięcie mięśniowe… To tylko nieliczne ze wszystkich postawionych po narodzinach Magdaleny diagnoz. Rodzice Magdy mają świadomość, że życie dziewczynki nie będzie łatwe. Nie zmienia to faktu, że podnieśli rzuconą przez los rękawicę i niestrudzenie walczą o zdrowie i maksymalną samodzielność dziecka. Dzięki ich staraniom zdiagnozowano u dziewczynki mutację HNRNPH2-NDD – wyjątkowo rzadką, na którą razem z Zespołem Downa cierpi tylko dwoje dzieci na świecie, w tym mała Magdalena.
By zapewnić dziecku opiekę, rehabilitację, turnusy (koszt to ok. 10 tys. złotych) oraz wizyty u specjalistów, jej rodzice założyli zbiórkę na portalu siepomaga.pl.
Zapraszamy do zapoznania się z opisem zbiórki, oraz wsparciem finansowym leczenia Madzi.

W najbliższym czasie planowane są trzy plenerowe imprezy charytatywne mające na celu wsparcie leczenia dziewczynki. Pierwszą z nich są wyścigi Wrak Race organizowane przez grupę Yuma Team, które odbędą się 8 lipca 2023 roku. Zapraszamy do udziału oraz wsparcia zbiórki na leczenie Madzi.

https://www.siepomaga.pl/madzia-wajske

Sprawdź także

Apel o pomoc dla Hani z Nowego Lubosza. Dziewczynka ma za sobą już 18 operacji

Hania Witomska ma zaledwie dwa latka, a przeszła już tak wiele. Poznajcie historię Haneczki. Hania …