Odpowiedzą za kradzież z włamaniem

W marcu br. włamali się do pomieszczeń magazynowych i biurowych jednej z firm w Śmiglu, a następnie dokonali kradzieży znajdującego się tam mienia. Dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za ten czyn nie uniknie odpowiedzialności. Usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem.

Do zdarzenia doszło 19 marca br. w godzinach wieczornych na terenie jednej z firm znajdującej się na terenie Śmigla. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dwóch sprawców przy użyciu siły fizycznej pokonali zabezpieczenia drzwi do pomieszczeń firmy, po czym z ich wnętrza dokonali kradzieży telewizorów, elektronarzędzi, grzejników elektrycznych oraz innego rodzaju narzędzi. Właściciel wycenił ich wartość na kwotę 3500zł.

Sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego, którzy na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili sprawców tego czynu. W toku przeprowadzonych przez nich przeszukań, mienie zostało w całości odzyskane. Sprawcami okazali się 29 i 53-letni mężczyźni z pow. kościańskiego. Obaj usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali i złożyli wyjaśnienia.

Teraz o dalszym ich losie zdecyduje sąd. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduję karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …