25 czerwca, 2024
AktualnościKontaktSport

Dni Kościana 2023 – znamy program

“Święto miasta. Rozrywka ze smakiem” – taką nazwę ponownie nosić będą Dni Kościana. Rozpoczną się 1 czerwca i potrwają do 4 czerwca.

W tym roku, podobnie jak przed rokiem nie odbędą się Dni Kościana, a cykl wydarzeń pod nazwą: “Święto miasta. Rozrywka ze smakiem”. Imprezy związane ze świętem miasta rozpoczną się w czwartek, 1 czerwca. Na każdy dzień zaplanowano kilka atrakcji.

To, co najbardziej interesuje kościaniaków, to oczywiście gwiazdy, które zjawią się w naszym mieście. Na scenie zaprezentują się Mr. Zoob i Andrzej Grabowski. Wystąpi też Mirosław Deredas, który śpiewać będzie utwory Krzysztofa Krawczyka. Wszyscy troje wystąpią w sobotę, 3 czerwca na scenie, która stania przy Kościańskim Ośrodku Kultury. Najpierw Grabowski o 19.00, potem Mr. Zoob o 20.30, a na koniec Deredas o 22.00. Wstęp na koncerty będzie bezpłatny, nie będzie też wejściówek jak przed rokiem.

Program

Pierwszego dnia Święta Miasta, 1 czerwca, zaplanowano Dziecięce Poranki Filmowe (od 8.30 do 14.00), a także Dziecięcą Scenę Teatralną – TeatrRyle zaprezentuje przedstawienie “Skok na księżyc”.

W piątek o 12.00 odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Kościana rozpoczynająca “Dni Kościana”. Tego samego dnia od 17.00 do 19.00 odbędą się występy orkiestr dętych i mażoretek. O 20.00 na scenie pojawi się kapela dudziarska “Sokoły”, później “Kapela Zza Winkla”, a na koniec zespół muzyczny “Dorado”.

W sobotę, oprócz występów “gwiazd”, na scenie zaprezentują się też kościańscy artyści i grupy, a także duet ukraińskich tancerzy nowoczesnych. Prezentacje te odbywać się będą od 13.00 do 18.00.

W niedzielę, 4 czerwca wydarzenia przeniosą się na Plac Wolności. Przygotowane tam zastaną atrakcje, zabawy, animacje, konstrukcje dla dzieci.

Od 1 do 4 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 znajdować się będzie Lunapark Happy Land. Kościaniaków na pewno ucieszą też food trucki, które od 2 do 4 czerwca zjawią się w Kościanie.

Tekst: Piotr Pewiński/eKościan.eu