Bez wypisu z licencji i opony do wymiany

Opony nienadające się do jazdy z powodu licznych uszkodzeń miała naczepa oraz ciągnik siodłowy, które skontrolował patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Leszna. Pojazd tymczasowo wycofano z ruchu do czasu wymiany ogumienia przez mobilny serwis.

28 kwietnia w piątek na punkcie kontrolnym w Jerce, na odcinku drogi wojewódzkiej numer 308, inspektorzy zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej zestaw należący do polskiego przewoźnika, którym przewożono żwir. Okazało się, że cztery z sześciu opon naczepy ciężarowej nie nadawały się do kontynuowania przewozu, bowiem usterki zostały zakwalifikowane jako niebezpieczne. Kierowca twierdził, że wielokrotnie zwracał się do pracodawcy w sprawie wymiany opon. Ponadto w ciągniku siodłowym nieważne było badanie techniczne, a kierowca nie okazał wypisu z licencji na krajowy transport drogowy rzeczy. Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych ciągnika siodłowego oraz naczepy ciężarowej. Na miejscu przedsiębiorca zorganizował wymianę opon przez mobilny serwis ogumienia. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 4.500 zł.

Źródło: WITD Poznań

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …