23 lutego, 2024
AktualnościNa sygnale

Policjanci zatrzymali 18-latka, który złamał nos rówieśnikowi

O tym, że zaczepki i uderzanie kogoś w twarz nie pozostają bezkarne oraz zasługują na zdecydowane potępienie i konsekwencje przekonał się 18-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Został zatrzymany przez leszczyńskich policjantów kilka dni po agresywnym wybryku w Boszkowie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W weekend, 22 kwietnia br. w nocy na głównej ulicy Boszkowa, do stojącej grupy młodzieży podszedł nieznany im chłopak i uderzył jednego z młodych mężczyzn z pięści w twarz. Pokrzywdzony trafił do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że doznał poważnego złamania kości nosa.

Policjanci ustalili, że sprawcą tego przestępstwa jest 18-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego.

26 kwietnia br. mężczyzna został zatrzymany przez leszczyńskich policjantów na terenie Kościana. Następnie usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Przyznał się do jego popełnienia, nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania, zasłaniał się ilością wypitego alkoholu.

Teraz podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia i niestety jego nieskazitelna dotąd przeszłość kryminalna zostanie w tak młodym wieku nadszarpnięta, notowaniem za poważne przestępstwo kryminalne.