25 maja, 2024
AktualnościNa sygnale

Nietrzeźwy weekend za kierownicą w powiecie kościańskim

Wiele się mówi o tym jak poważne zagrożenie stanowi kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Niestety nadal nie brakuje kierujący, którzy pomimo spożytego alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdu. Tylko w przeciągu dwóch pierwszych dni kwietnia zatrzymano trzech takich kierujących, jeden z nich spowodował kolizję.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę, 1 kwietnia br. w miejscowości Piotrkowice. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Honda, którym kierował 38-latek z gm. Czempiń. Już od pierwszych chwil wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Wykonane badanie trzeźwości wykazało 0,97 promila alkoholu w organizmie.

Do kolejnych zatrzymał doszło w niedzielę, 2 kwietnia br. Ok. godz. 16:15 w Kościanie na ul. Sierakowskiego zatrzymany został do kontroli drogowej 47-letni mieszkaniec gm. Kościan, który kierował pojazdem marki Fiat. U niego badanie alkomatem wykazało 1,22 promila alkoholu w organizmie.

Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak 24-latek z gm. Kościan, który ok. godz. 16:50 kierował pojazdem marki Peugeot mając 1,64 promila alkoholu w organizmie. Ponadto swoją podróż zakończył powodując kolizję. W miejscowości Nowy Dębiec na ul. Wczasowej wykonał on nieprawidłowo manewr skrętu uderzając w pojazd marki Opel. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Wszystkim zatrzymanym osobom zostało zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowiadać będą przed Sądem.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie, na które nie ma przyzwolenia.