25 czerwca, 2024
AktualnościKontaktKulturaPomoc

Drugi Wielkanocny Kiermasz dla Antosia [ZDJĘCIA]

Łącznie już po raz trzeci na kościańskim targowisku zorganizowano kiermasz dla Antosia Bartkowiaka, a po raz drugi miał on wielkanocny charakter. Tym razem dominowały na nim wielkanocne ozdoby.

Wolontariusze skupieni wokół Grupy Facebookowej dla Antosia, nie próżnują i nieomal co weekend podejmują jakąś inicjatywę dla chłopca chorującego na mastocytozę. Kiermasze odbywają się nie tylko na targowisku, ale również przy kościołach. Na szczęście zaangażowanych w pomoc osób jest na tyle dużo, że mogą się wymieniać.

Tym razem tradycyjnie już w sobotę grupa osób stanęła ze stoiskiem na targowisku. Można było na nim zakupić jak zawsze gry i zabawki, ale tym razem najwięcej było świątecznych ozdób, takich jak stroiki, jajka, pisanki, zajączki w różnych formach i wykonane z różnych materiałów. Były także palmy i gryczpan oraz wielkanocne babeczki i większe baby, a także chlebki do święconki.

Kiermasz jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem przechodniów. W poprzedni weekend zebrano na targu prawie 3500 zł, a dodatkowo następnego dnia pod kościańską farą blisko 2800 zł. Jak będzie tym razem, przekonamy się po podliczeniu całej kwoty.

Oficjalna zbiórka dla Antosiawww.siepomaga.pl/antek-bartkowiak.

Tekst: Milena Waldowska/Kościaniak.pl