23 lutego, 2024
AktualnościKontaktNa sygnalePomoc

Niewybuch w Jarogniewicach

Niewybuch z czasów II wojny światowej powodem interwencji policji i wojska w kompleksie leśnym w Jarogniewicach. Zagrożenie zostało zażegnane.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj o godz. 12.00. Podczas prac porządkowych na terenie leśnym w Jarogniewicach, pracownicy Nadleśnictwa ujawnili niewybuch w postaci pocisku artyleryjskiego. O zdarzeniu został powiadomiony dyżurny kościańskiej policji, który na miejsce skierował policjanta z kościańskiej Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który potwierdził, że to niebezpieczne znalezisko.

Miejsce zostało oznaczone i zabezpieczone przez patrol policji. Na miejsce wezwano również patrol saperski Wojska Polskiego, którzy zabezpieczyli pocisk i przetransportowali na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

Pociski różnego rodzaju i kalibru często odnajdywane są na polach i kompleksach leśnych. Pomimo upływu wielu lat niewybuchy nadal stanowią poważne zagrożenie. Pamiętajmy, aby samodzielnie nie przenosić tego typu niebezpiecznych przedmiotów, a o znalezisku każdorazowo powiadomić policję.