23 lutego, 2024
AktualnościKontaktKulturaNa sygnalePomoc

Wielkanocne kiermasze dla Antosia Bartkowiaka – zaproszenie

Charytatywne kiermasze wielkanocne odbędą się w dniach 18 i 25 marca na targowisku w Kościanie.

O małym Antosiu Bartkowiaku z Kościana pisaliśmy już kilkukrotnie. Ten dwuletni, uroczy chłopczyk choruje na ciężko wykrywalną i nieuleczalną chorobę, mastocytozę.
Mastocytoza skórna najczęściej objawia się poprzez silne reakcje skórne w wyniku kontaktu z alergenem. Może powodować mocne wysypki, pokrzywki, zmiany przypominające poparzenia, a w najgorszej wersji, może prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego.

Antek jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów. Na co dzień potrzebuje wybranych pieluszek czy kosmetyków, które nie będą go uczulać. Zarówno wyjazdy do lekarzy, stale przyjmowane przez chłopca leki, jak i środki pierwszej pomocy generują ogromne koszty, których mama Antosia – Sylwia, nie jest w stanie samodzielnie ponieść.

Na rzecz leczenia Antosia odbyło się już kilka akcji pomocowych. Zapowiedziano kolejne, którymi są kiermasze wielkanocne.
Podczas akcji zakupić będzie można ozdoby wielkanocne oraz palmy. 18 marca na stoiskach pojawi się ciasto, gorąca grochówka zabawki oraz książki, natomiast 25 marca, bliżej Świąt, babki pisakowe, gryczpan czy chlebki wielkanocne.

Organizatorzy kiermaszy serdecznie zapraszają do udziału i zakupu ozdób i pyszności. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie Antosia.

https://www.siepomaga.pl/antek-bartkowiak

https://www.facebook.com/groups/946992466733674/