Nowy wóz druhów z OSP Krzywiń [ZDJĘCIA]

Druhowie z OSP Krzywiń zyskali nowy wóz bojowy. W sobotę, 11 marca nastąpiło uroczyste jego przekazanie, a dodatkowo nowej łódki do ratownictwa wodnego.

Dotychczasowy samochód bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywiniu miał już około 40 lat. Gdy nowy wóz trafił do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie jeden z dotychczas użytkowanych przez strażaków zawodowych przekazano właśnie druhom z OSP w Krzywiniu. Uroczyste przekazanie samochodu odbyło się w sobotę, 11 marca. Udział w nim wzięli m.in. minister Jan Dziedziczak, przedstawiciel posła Jana Mosińskiego, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP Robert Natunewicz, przedstawiciele PSP w Kościanie, zarządu powiatowego OSP, władz gminy Krzywiń, druhowie z Krzywinia, a także mieszkańcy. Spotkanie było też okazją do symbolicznego przekazania nowej łódki, którą jednostka niedawno zyskała.

– Spełniły się nasze marzenia, jeśli chodzi o zastęp bojowy. Mamy teraz same nowoczesne pojazdy. Do tego dążyliśmy i udało się zrealizować nasze cele. Wyjeżdżamy dość często, bo dwa lata temu mieliśmy ponad sto wyjazdów, w ubiegłym roku ponad siedemdziesiąt. Myślę więc, że samochód zostanie wykorzystany w 100 procentach – mówi Piotr Maćkowiak, prezes OSP Krzywiń. Jak dodaje, do tej pory jednostka miała dwie łódki motorowodne, ale miały one po kilkanaście lat. Udało się pozyskać pieniądze na zakup nowej z Urzędu Marszałkowskiego i od gminy Krzywiń. Jedną ze specjalności druhów z Krzywinia jest bowiem ratownictwo wodne.

Nowy samochód ma około 10 lat i był wykorzystywany przez PSP w Kościanie. Z kolei stary Jelcz trafi do jednostki OSP w Bieżyniu.

Tekst: Piotr Pewiński/eKościan.eu

Sprawdź także

Droga Krzyżowa w Śmiglu – fotorelacja

Tegoroczna Droga Krzyżowa odbyła się 31 marca po mszy świętej o godzinie 17:00. Wierni uczestniczyli …