26 kwietnia, 2024
AktualnościKontaktKulturaSport

Kolejny sportowy sukces policjanta

Sierż. sztab. Karol Drapiński z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie po raz kolejny stanął na podium. Do swoich sportowych sukcesów dopisał trzecie miejsce na mistrzostwach Polski w Jasieńcu.

W dniu 25 lutego 2023r. w Jasieńcu odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc. Wśród uczestników znalazł się również sierż. sztab. Karol Drapiński, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Swoje sportowe pasje rozwija pod opieką trenera z Klubu Sportowego Kobra Kościan, w którym trenuje. W trakcie zawodów w kategorii do 120kg w wyciskaniu leżąc uzyskał wynik 155kg, co pozwoliło mu na zajęcie 3 miejsca.

To kolejny sportowy sukces w krótkim czasie. Dla przypomnienia, 9-11 grudnia 2022r. w Puławach podczas „I Mistrzostw Polski Służb Mundurowych” stanął na najwyższym podium w swojej kategorii wagowej oraz zajął 3 miejsce w kategorii OPEN zawodników.

Sierż. sztab. Karol Drapiński pełni służbę w Policji od 7 lat. Jest funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego, a wolny czas poświęca swojej pasji do sportu.

Naszemu koledze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.