Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji

W kościańskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji objęcia obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie. Stanowisko to objął podinsp. Robert Przyjemski.

Dziś o godz. 12.00 w sali konferencyjnej kościańskiej komendy odbyła się szczególna uroczystość. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, funkcjonariusze, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście na czele z wicestarostą Dorotą Słowińską uroczyście pożegnali odchodzącego na emeryturę po 32 latach służby, insp. Andrzeja Zakrzewskiego, a także powitali na tym stanowisku podinsp. Roberta Przyjemskiego, który rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu objął obowiązki służbowe Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie.

Po 31 latach służby z policyjnym mundurem pożegnał się również, odchodząc na emeryturę podinsp. Waldemar Okupniczak, będący wcześniej I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie.
Zgodnie z ceremoniałem policyjnym przebieg tej uroczystości miał charakter uroczysty. Zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku dowódcy uroczystości naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Konrada Stróżyńskiego, Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu. Następie nastąpiło powitanie zaproszonych gości. W dalszej części odczytano stosowne rozkazy personalne. Insp. Andrzej Zakrzewski złożył meldunek o zdaniu stanowiska, zaś podinsp. Robert Przyjemski zameldował gotowość do objęcia obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie.

Insp. Andrzej Zakrzewski podziękował za współpracę policjantom i pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, władzom samorządowym oraz przedstawicielom instytucji z terenu powiatu kościańskiego, z którymi współpracował na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

W imieniu Zarządu i Rady Powiatu Kościańskiego odchodzącemu komendantowi za służbę mieszkańcom Ziemi Kościańskiej podziękowała Dorota Słowińska, Wicestarosta Kościański.

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …