25 maja, 2024
AktualnościNa sygnalePomoc

Pożar budynku jednorodzinnego w Krzywiniu! Jedna osoba nie żyje (ZDJĘCIA)

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dziś w godzinach wieczornych. Jego przyczyny nie są jeszcze znane.

Jak informuje Dawid Kryś, Rzecznik prasowy PSP Kościan, zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb o godzinie 18:41. Na miejsce zadysponowano dwie jednostki OSP Krzywiń oraz trzy jednostki JRG Kościan.
Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożar wybuchł w budynku jednorodzinnym z poddaszem użytkowym. Osoba postronna, która zgłosiła pożar, poinformowała strażaków o możliwości przebywania w pomieszczeniu na poddaszu mężczyzny. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego udali się we wskazane miejsce. Tam znaleźli nieprzytomnego mężczyznę i natychmiast ewakuowali go z budynku.
Nie stwierdzono funkcji życiowych i podjęto resuscytację oddechowo-krążeniową. Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego i wsparł strażaków w akcji ratowania życia.
Mimo trwającej kilkadziesiąt minut resuscytacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanego, 55-letniego mężczyzny.
Na miejscu pojawiła się policja z jednostki dochodzeniowo-śledczej oraz prokurator, którzy będą ustalać przyczyny tego tragicznego pożaru.