25 czerwca, 2024
AktualnościNa sygnale

Amatorzy cudzego mienia z zarzutami

Kościańscy policjanci zatrzymali dwóch 21-latków z m. Kościan, którzy odpowiedzą za dokonanie kradzieży w jednym z lokali rozrywkowych na terenie miasta. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

20 lutego br. około godziny 15:00 oficer dyżurny kościańskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży portfela przez dwóch nieznanych mężczyzn. Natychmiast na miejsce zdarzenia udał się patrol policji. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy przebywał w lokalu, do środka weszło dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy wykorzystali moment jego nieuwagi i dokonali kradzieży odłożonego obok portfela z zawartością dokumentów oraz pieniędzy w kwocie 3200zł. Po kradzieży sprawcy pospiesznie wybiegli z pomieszczenia. Pokrzywdzony kątem oka zauważył sytuację i podjął bezskuteczną próbę dogonienia sprawców, którzy w trakcie ucieczki wyrzucili portfel bez pieniędzy.

Policjanci udali się w wskazany rejon ucieczki, gdzie wśród bloków na osiedlu Jagiellońskim zauważyli jednego z mężczyzn, który liczył pieniądze, a na widok patrolu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu funkcjonariusze dogonili i zatrzymali mężczyznę. 21-latek posiadał przy sobie połowę skradzionej kwoty.

Funkcjonariusze po analizie zebranego materiału, ustalili również drugiego ze sprawców. Do jego zatrzymania doszło kolejnego dnia tj. 21 lutego br. w jego miejscu zatrzymania. Zatrzymany wydał funkcjonariuszom również resztę pieniędzy, które pozostały mu z kradzieży. Finalnie odzyskane zostało łącznie 2310zł.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 21-letni mieszkańcy Kościana usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak jeden ze sprawców musi się liczyć z większą karą. Działał w warunkach recydywy, która zwiększa wymiar kary.