25 czerwca, 2024
AktualnościNa sygnale

Wpadli przy kontroli drogowej, byli poszukiwani

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault, którym kierował 30-letni mieszkaniec gm. Kościan. Przekroczył prędkość oraz kierował pojazdem pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. To jednak nie wszystko! On i pasażerka pasażerka byli poszukiwani.

Policjanci dokonując kontroli drogowej nie tylko egzekwują przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale również weryfikują dane kierowców w policyjnych systemach. M.in. podczas takich sprawdzeń funkcjonariusze ujawniają nieprawidłowości dotyczące kontrolowanych. W sobotę przekonali się o tym dwaj mieszkańcy gm. Kościan.

W minioną sobotę (3 lutego br.) policjanci ruchu drogowego dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Kobylniki. Około godziny 10:00 zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie kontroli ujawnili również, że mężczyzna porusza się pojazdem pomimo faktu, że nie posiada do tego uprawnień. Za przekroczenie prędkości mieszkaniec gm. Kościan został ukarany mandatem karnym, a za kierowanie pojazdem bez uprawnień, został sporządzony sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu. Po sprawdzeniu mężczyzny w systemach policyjnych okazało się również, że jest on poszukiwany w celu ustalenia miejsce pobytu przez prokuraturę z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Ale to nie wszystko! Policjanci postanowili sprawdzić również 27-letnią pasażerkę pojazdu. I tym razem przeczucie policjantów nie zawiodło. Okazało się, że i ona jest poszukiwana. Wobec mieszkanki gm. Kościan warszawski Sąd wydał nakaz doprowadzenia do Aresztu Śledczego celem odbycia 150 dni pozbawienia wolności, a także poszukiwana była przez Prokuraturę Rejonową w Warszawie w celu ustalenia miejsca pobytu. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Chociaż ukrywali się przed organami ścigania, nie unikną odpowiedzialności.