23 lutego, 2024
AktualnościKontaktKulturaNa sygnalePomocSport

WOŚP 2023 Śmigiel – Zeszłoroczny wynik został pobity. Łącznie zebrano 84 139,39 zł! (ZDJĘCIA)

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w walce z sepsą. Znamy wynik osiągnięty przez śmigielski sztab.

Od godzin porannych na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy z puszkami. Siedzibą Finału jak co roku było Centrum Kultury w Śmiglu, gdzie od godziny 15:00 rozpoczęły się występy sceniczne zespołów wokalnych oraz tanecznych. Na terenie CK natomiast swoje stanowisko mieli strażacy z OSP Śmigiel. Serwowali oni gorącą grochówkę, za którą wpłaty trafiały do puszek.
Pod własnym namiotem przed Centrum Kultury przybyłych witali członkowie Wind Wolves Śmigiel. Pod nim prezentowali swoje przekazane na licytacje klubowe zestawy oraz własnoręcznie wykonaną figurkę wilka z motywami WOŚP oraz Wind Wolves.
Cieszące się dużym zainteresowaniem licytacje rozpoczęły się po godzinie 17:00. Niespodzianką było wylicytowanie przekazanej przez Kwiaciarnię Kar-Decor figurki Jurka Owsiaka. Właścicielami figury przez kilkanaście minut była grupa offroadowa Raptor 4×4, po czym została ponownie przekazana na licytacje. Ostatecznie trafiła ponownie do właścicielki kwiaciarni – pani Karoliny.
Ponownie na licytacje trafił pluszowy miś, który już jako „puchar przechodni” od 2015 roku trafia w ręce kolejnych zwycięzców licytacji. Miś rok 2023 spędzi ponownie z rękach właścicieli Family Club.
Po emocjonujących licytacjach przyszedł czas na kolejną część kulturalną imprezy.
Przedstawiamy zdjęcia z tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Śmiglu.