25 maja, 2024
AktualnościNa sygnalePomoc

Działania priorytetowe dzielnicowych z gm. Czempiń

Obecny plan działań priorytetowych dzielnicowych z gminy Czempiń obejmuje realizację zadań od początku stycznia do końca czerwca 2023r. Poniżej zamieszczamy aktualne zadania priorytetowe dzielnicowych pełniących służbę w naszej jednostce.

Dzielnicowi to policjanci tzw. „pierwszego kontaktu” do którego można zwracać się o pomoc, a także wskazywać miejsca gdzie ta pomoc jest potrzebna. Diagnozują oni lokalne problemy, ustalają przyczyny i podejmują działania w celu ich skutecznego rozwiązania. Dzielnicowy jest odpowiedzialny za bezpośredni kontakt z mieszkańcami w codziennej służbie. Zachęcamy do nawiązywania współpracy z dzielnicowymi, gdyż na wybór zadania priorytetowego mają ogromny wpływ mieszkańcy. Każdy sygnał o zagrożeniach przekazanych telefonicznie, na adres email czy też poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa to cenna wskazówka w diagnozowaniu występujących zagrożeń.

Przypominamy, że z dzielnicowym można skontaktować się osobiście udając się do swojej jednostki Policji, telefonicznie dzwoniąc na numer służbowy bądź mailowo. Dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kościanie oraz w aplikacji mobilnej Moja Komenda. Służba pełniona przez dzielnicowych nie jest całodobowa. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Posterunek Policji w Czempiniu:

Rejon nr 9 – miasto Czempiń

sierż. Łukasz Rubrycki tel. 786-936-318, e-mail: dzielnicowy.czempin9@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 9 prowadzi działanie priorytetowe na terenie miasta Czempiń w rejonie dworca PKP i sklepu Żabka przy ulicy Kolejowej w Czempiniu. Celem działania jest wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie procederu spożywania alkoholu w miejscach niewyznaczonych.

Rejon nr 10 – Bieczyny, Głuchowo, Jasień, Jarogniewice, Maruszkowo, Piechanin, Piotrkowice, Piotrowo I, Piotrowo II, Roszkowo, Siernik, Srocko Wielkie, Nowe Trnowo, Zadory.

sierż. Wojciech Misiórny tel.786-936-319, e-mail: dzielnicowy.czempin10@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 10 prowadzi działanie priorytetowe dotyczące zaśmiecania w rejonie stadionu sportowego oraz strzelnicy w Głuchowie. Celem działania jest wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie procederu zaśmiecania miejsca publicznego.

Rejon nr 11 – Betkowo, Borowo, Donatowo, Nowy Gołębin, Stary Gołębin, Gorzyce, Gorzyczki, Helenopol, Słonin, Stare Tarnowo, Rakówka, Nowe Borówko.

st. asp. Łukasz Szczerbal, tel.786-936-320, e-mail: dzielnicowy.czempin11@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 11 prowadzi działanie priorytetowe dotyczące grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją oraz zaśmiecanie w rejonie przedszkola mieszczącego się w Starym Gołębinie. Celem działania jest wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie procederu zaśmiecania miejsca publicznego.