25 maja, 2024
Aktualności

Most na ul. Strzeleckiej otwarty dla ruchu

Remontowany most na ulicy Strzeleckiej w Kościanie został otwarty dla ruchu. Prace remontowe trwały od sierpnia tego roku.

  • Bardzo się cieszę, że w terminie udało się wyremontować tak ważny dla Kościana most w ciągu ulicy Strzeleckiej. Ta duża powiatowa inwestycja zakończyła się sukcesem i, mimo że trwają jeszcze końcowe prace, to most dla ruchu został już udostępniony. Tym samym, dzięki decyzji Zarządu Powiatu Kościańskiego o realizacji tego trudnego i kosztownego remontu, rozwiązaliśmy problem komunikacyjny, który od lat nie był rozwiązany. Ten fakt cieszy mnie szczególniepodkreśla Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański.

Umowę na przebudowę mostu Starosta Kościański podpisał w lipcu z wyłonioną w przetargu firmą Strabag Sp. z o. o.

Przetarg został rozstrzygnięty na kwotę 1 609 573,62 złotych. Powiat Kościański z subwencji ogólnej Ministra Infrastruktury pozyskał na to zadanie 424 000,00 złotych. Inwestycje wsparł także samorząd Miasta Kościana kwotą 377 600,00 złotych. Pozostałe środki finansowe zostały zabezpieczone w budżecie Powiatu Kościańskiego.

Inwestycja była konieczna ze względu na stan techniczny mostu i bezpieczeństwo korzystających z niego osób. W ramach przebudowy m.in. rozebrano nawierzchnię z kostki betonowej i położono nawierzchnię bitumiczną, naprawiono elementy nośne mostu, naprawiono podpory i wymieniono izolację.

Po przebudowie szerokość jezdni wynosi 5,50 m, szerokość chodników 1,80 m i 1,85 m. Nawierzchnia jezdni została wykonana z betonu asfaltowego. Nowe balustrady wykonano ze stali nierdzewnej. Z mostu w bezpieczny sposób mogą korzystać teraz nie tylko osoby jadące samochodami i piesi, ale także rowerzyści.