25 czerwca, 2024
AktualnościPomocSport

Bieg „Pół serduszka dla Marysi” – zapowiedź

W niedzielę, 11 grudnia w Parku Miejskim odbędzie się bieg charytatywny. Będzie liczył 5 km, a może wziąć w nim udział każdy.

Biegi charytatywne mają kilka pozytywnych aspektów, a należą do nich mobilizacja do ruchu, integracja, a przede wszystkim pomoc potrzebującej osobie. Tym razem taki bieg odbędzie się w niedzielne przedpołudnie w kościańskim parku.

Inicjatywa organizowana jest na rzecz małej wojowniczki Marysi, która od urodzenia walczy z groźną wadą serca HLHS (serce jednokomorowe). Celem wydarzenia jest zebranie dodatkowych kosztów do zbiórki na trzecią operację sposobem Fontana w Szwajcarskiej klinice kardiochirurgicznej w Genewie. Więcej o historii dziewczynki na: https://zrzutka.pl/pol-serduszka-dla-marysi.

Organizatorami biegu są rodzice dziewczynki wraz z grupą wspierających ich osób. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno zaawansowani biegacze, jak i osoby początkujące, które chcą pomóc. Mile widziani będą równie miłośnicy nordic walking. „Tego dnia liczy się cel jakim jest dodatkowa cegiełka do budowanego od kilku miesięcy wielkiego muru Marysi, który ma ją chronić przed bardzo groźną wadą serca” – piszą organizatorzy akcji.

Dla osób, które pojawią się w parku planowane są dodatkowe atrakcje. Start biegu o godz. 11.00. Trasa biegu będzie przebiegać zgodnie z oznaczeniami Parkrunu.

Tekst Milena Waldowska/ Koscianiak.pl