25 czerwca, 2024
AktualnościKontaktNa sygnalePomoc

Z Kanału Obry wyłowiono kobietę (ZDJĘCIA)

Po wyłowieniu z wody około 50-letniej kobiety nie stwierdzono u niej funkcji życiowych. Podjęto udaną resuscytację krążeniowo-oddechową.

Dziś po godzinie 11:00 osoby postronne poinformowały straż pożarną o dryfującym ciele w Kanale Obry. Na miejsce natychmiast udały się zastępy PSP Kościan, w tym ratownictwo wodno-nurkowe.
– Po przyjeździe i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że w kanale widać dryfujące ciało. Strażacy wskoczyli do wody, podjęli i ewakuowali ciało. To była około 50-lecia kobieta. Nie stwierdzono u niej funkcji życiowych. Przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który wspólnie ze strażakami kontynuował te czynności. Kilkunastominutowa resuscytacja pozwoliła na przywrócenie funkcji życiowych poszkodowanej – relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Nie wiadomo, kim jest wyłowiona z wody kobieta ani jak znalazła się w Kanale Obry. Została przetransportowana do szpitala, jej stan nie jest w tej chwili znany.
Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.