Rajd Mikołajkowy oraz Spotkanie z Mikołajem – dwie gorące imprezy w zimny, grudniowy dzień (Fotorelacja)

Wczoraj, w niedzielę, odbyły się dwie imprezy świąteczne, które były miłą atrakcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych wydarzeń

W niedzielę o godzinie 10:30 z placu targowego w Śmiglu wyruszył tegoroczny „Rajd Mikołajkowy”, zorganizowany przez Grupę Motocyklową Wind Wolves Śmigiel i przyjaciół. Motocykliści w strojach Świętego Mikołaja oraz kierowcy w wyjątkowych, przyozdobionych świątecznie autach pokonali trasę ponad 60-ciu kilometrów przez okoliczne miejscowości i obdarowywali napotkane dzieci słodyczami. Konwój był głośny i wesoły. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na drogach czekały machające „Mikołajom” dzieci wraz z rodzinami.
Rajd mety znalazł się na parkingu przy Bricomarche w Kościanie, gdzie od godziny 12:00 trwało „Spotkanie z Mikołajem”. Motocykliści i przyjaciele uświetnili zabawę swoim przyjazdem. „Spotkanie z Mikołajem” zorganizowane przez Rzeczodzielnię Kościan przy wsparciu Team Fundacji cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odbyły się występy na scenie, kolędowanie, pokazy. Można było zakupić ozdoby świąteczne, ciepły, domowy posiłek czy ciasto. Strażacy na swoim stanowisku prezentowali pokaz pierwszej pomocy. Przybyły także alpaki i koziołki, które skradły serca dzieci i dorosłych.
Na miejscu imprezy znalazł się oczywiście wielki namiot, w którym Święty Mikołaj spotkał się z dziećmi. Każdy maluch mógł porozmawiać z Mikołajem i zrobić sobie z nim zdjęcie.
Dochód z imprezy został przekazany na dalszą działalność Rzeczodzielni Kościan.

Sprawdź także

Finał VIII edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”

We wtorek, 30 maja 2023r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się …