Pożar warsztatu w Międzychodzie (ZDJĘCIA)

Warsztat na terenie jednej firm w Międzychodzie (gmina Dolsk) wczoraj spłonął doszczętnie. Dziś rano na pogorzelisku znów pojawił się ogień

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło wczoraj około godziny 20:56. Z pierwszych doniesień wynikało, że pali się warsztat na terenie jednej z firm. Na miejsce zadysponowano 9 zastępów straży pożarnej, w tym strażaków ze śremskiej Państwowej Straży Pożarnej i druhów z OSP Dolsk, OSP Lubiatowo, OSP Pysząca i OSP Chrząstowo. Po przybyciu służb na miejsce  okazało się, że ogień objął cały budynek, w środku którego znajdował się pellet.
Dostęp do wody był utrudniony. Z tego powodu jej dostawy transportowano z okolicznych miejscowości za pomocą ciężkich wozów bojowych. Na miejscu pojawiła się także cysterna gaśnicza ze Środy Wielkopolskiej oraz kontener ze sprzętem ochrony układu oddechowego.

W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło 15 zastępów, w tym trzy jednostki spoza powiatu śremskiego. Nasze działania trwały przez prawie osiem godzin. Na miejcu zdarzenia pracowali również policjanci i pracownicy pogotowia energetycznego. Dodatkowo na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, ale nie było to związane z pożarem. Jedna z osób doznał urazu ręki– – poinformował asp. sztab. Dariusz Rogasik z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie.

Dziś rano, około godziny 8:29 do służb wpłynęło zgłoszenie o widocznym dymie i ogniu na pogorzelisku. Na miejscu pojawiły się jednostki JRG Śrem oraz OSP Pysząca. Okazało się, że doszło do zapłonu składowanych podkładów kolejowych, które znajdowały się w sąsiedztwie spalonego budynku.
Na pogorzelisku pojawił się żar i dym. Szybko uporaliśmy się z sytuacją i ponownie sprawdziliśmy miejsce zdarzenia kamerą termowizyjną – dodał strażak ze Śremu.

Jak wynika z ustaleń portalu Śrem Nasze Miasto, na budynku znajdowała się fotowoltaika. W samym budynku oprócz pelletu zaparkowane były dwa samochody.
W spalonym warsztacie znajdowały się dwa samochody, wyposażenie oraz był składowany pellet. Straty oszacowano na prawie 1,5 miliona złotych. Przyczyny wybuchu pożaru nie są znane– podsumował Dariusz Rogasik.

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …