Świąteczna Akcja Poboru Krwi w Śmiglu

Podaruj na święta bezcenny prezent!

Już jutro, w sobotę (3.12) w godzinach 9:00 – 14:00 w Centrum Kultury w Śmiglu odbędzie się akcja poboru krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku.
Każdego dnia w szpitalach czekają się pacjenci, którzy potrzebują leczenia krwią lub jej składnikami. Jej zapasy są na miarę złota.

Oddać krew może każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat. W tym celu należy udać się do punktu poboru krwi z dowodem tożsamości. Należy pamiętać, by w dniu oddania krwi zjeść śniadanie i wypić ok. 1,5 litra płynów. W punkcie poboru należy zgłosić się do rejestracji, gdzie po wywołaniu dawca otrzyma do wypełnienia odpowiedni kwestionariusz. Następnie od dawcy zostanie pobrana próbka krwi do badań kwalifikacyjnych. Po rozmowie z lekarzem nastąpi pobranie krwi. Dawca cały czas jest pod stałą opieką lekarską. Po pobraniu każdy otrzyma zaświadczenie o oddaniu krwi oraz zwolnienie z pracy. Należy pamiętać, że po oddaniu krwi wskazany jest kilkuminutowy odpoczynek, dlatego w budynku poboru należy zostać jeszcze 15 minut.

Świąteczną Akcję Poboru Krwi organizują i wspierają: Klub HDK PCK „Błękitna Kropelka” przy Urzędzie Gminy w Suchym Lesie, Gmina Śmigiel, Grupa Motocyklowa „Wind Wolves” i Centrum Kultury w Śmiglu.

Sprawdź także

Pożar przyczepy kempingowej w Cichowie (ZDJĘCIA)

Sytuacja była bardzo niebezpieczna. W przyczepie znajdowała się butla ze skroplonym gazem propan-butan. Zgłoszenie o …