25 maja, 2024
AktualnościNa sygnalePomoc

Zatrzymany podejrzany o pedofilię. Kontaktował się z dzieckiem z gminy Kościan

W sobotę w internecie pojawił się filmik z akcji przeprowadzonej przez grupę “Strażników Dziecięcych Marzeń” z Wolsztyna. Podejrzany o pedofilię pisał z dziewczynką w wieku 13 lat z gminy Kościan. Został zatrzymany.

Mężczyzna podejrzany o pedofilię od początku listopada kontaktował się przez internet z nieletnią dziewczynką z gminy Kościan- informuje mama dziewczynki. Wysyłał jej nieprzyzwoite treści, w tym także zdjęcia. Po interwencji grupy „Strażnicy Dziecięcych Marzeń” mężczyznę przekazano policji.

Wolsztyńska policja potwierdza zatrzymanie podejrzanego. – W godzinach popołudniowych w dniu dzisiejszym, grupa tak zwanych łowców pedofilów zgłosiła interwencję policyjną. Wolsztyńscy policjanci podczas niej zatrzymali jedną osobę. Czynności w tej sprawie wykonywane są w ramach śledztwa prokuratorskiego. Dla jego dobra nie mogę przekazać więcej informacji – informuje nasz portal oficer prasowego KPP w Wolsztynie asp. sztab. Wojciech Adamczyk.

Wiadomo jednak, że chodzi o artykuł 200 kodeksu karnego, dotyczący wykorzystywania seksualnego nieletnich czy udostępniania im treści pornograficznych.

W opisanej sprawie zarówno dziewczynka jak i jej rodzice zachowali się wzorowo. Apelujemy o ostrożność rodziców i dzieci w kontaktach z obcymi w sieci.