24 lipca, 2024
AktualnościNa sygnalePomoc

Nowy radiowóz Mazda CX-5

W dniu wczorajszym w Posterunku Policji w Krzywiniu odbyło się oficjalne przekazanie w użytkowanie nowego radiowozu marki Mazda CX-5. Obok przekazanych w ostatnim okresie motocykli marki BMW, nowy radiowóz posiada również nowe ubarwienie.

Nowy radiowóz został w całości zakupiony z budżetu miasta i gminy Krzywiń i przekazany Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie w użytkowanie.

Dziś odbyło się symboliczne przekazanie kluczyków przez Burmistrza miasta i gminy Krzywiń Jacka Nowaka.

W uroczystości udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Kościanie insp. Andrzej Zakrzewski, naczelnik Wydziału Prewencji, kierownik Posterunku Policji w Czempiniu wraz z policjantami oraz przedstawiciele samorządu.

Komendant Powiatowy Policji w Kościanie podziękował przedstawicielom samorządu za wsparcie na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Radiowóz, który od dziś będzie można spotkać na drogach gminy Krzywiń to przystosowana na potrzeby policji Mazda CX-5. Pojazd posiada 195konny silnik o pojemności 2488cm3. Używany będzie przez policjantów z Posterunku Policji w Krzywiniu.

Mazda została oklejona w nowe barwy policyjnych radiowozów. Jest to jedyny radiowóz w tych barwach w kościańskiej komendzie. Na pojeździe zostały również umieszczone hasło: Pomagamy i chronimy 112.